YUKEN DSHG-10-2B2A-T-PA-A100-43 DIRECTIONAL VALVE PILOT OPERATED USED
Availability:
1 in stock
BRAND: YUKEN MODEL: DSHG-10-2B2A-T-PA-A100-43 CONDITION: used
SKU: IGAM2270147 Weight: 114 lbs Freight (Item Must Ship Freight)
1 in stock
Overview
This listing is for a USED YUKEN DSHG-10-2B2A-T-PA-A100-43.
See photos for details.
Part No: DSHG-10-2B2A-T-PA-A100-43
Type: Directional Control Valve
Condition: USED
Max Operating Pressure: 31.5 MPa (4,570 PSI)
Max Flow Rate: 1,100 L/min
Mounting: CETOP D10
Coil Voltage: AC 100V