UNITRONICS V570‑57‑T40B Vision 570 Color OPLC NEW
Availability:
3 in stock
BRAND: UNITRONICS MODEL: V570-57-T40B CONDITION: new
SKU: IGAM2840272 Weight: 3 lbs Shipping Calculated at Checkout
3 in stock
Overview
Specification Table
Manufacturer: Unitronics Series: Vision 570 Model / Part Number: V570-57-T40B Condition: NEW Controller Type: OPLC (Operator Panel + PLC) Display: Color Touchscreen Screen Size: 5.7 in Power Supply: 24 VDC Mounting: Panel Mount PLC Functions: • Integrated logic controller • HMI visualization and control Communication: • Built-in serial communication ports (as standard for Vision 570) Certifications: • UL Listed • CE Marked Country of Manufacture: Israel