SMC CKZ1N63-135LX16-7USB-CA007 SLIM LINE POWER CLAMP NEW OPEN BOX
Availability:
1 in stock
BRAND: SMC MODEL: CKZ1N63-135LX16-7USB-CA007 CONDITION: used
SKU: IGAM0030173 Weight: 25.0 lbs Shipping Calculated at Checkout
1 in stock
Overview
Product Specifications:
  • Manufacturer: SMC
  • Model Number: CKZ1N63-135LX16-7USB-CA007
  • Clamp Type: Slim Line Power Clamp
  • Bore Size: 63mm
  • Stroke Length: 135mm
  • Clamp Arm: Long Arm Type
  • Mounting: Standard Bracket Mounting
  • Port Size: Universal USB Port Configuration
  • Actuation: Pneumatic
  • Body Material: High-Durability Aluminum Alloy
  • Operating Pressure Range: 0.1 to 0.7 MPa
  • Temperature Range: -10°C to 60°C