ELECTRO INDUSTRIES SHARK 100‑60‑2‑V3‑D2‑485P‑X Power & Energy Meter NEW
Availability:
1 in stock
BRAND: Electro Industries MODEL: SHARK 100-60-2-V3-D2-485P-X CONDITION: new
SKU: IGAM1350440 Weight: 2 lbs Shipping Calculated at Checkout
1 in stock
Overview
Specification Table
Manufacturer : Electro Industries Product Line : SHARK 100 Part Number : SHARK 100-60-2-V3-D2-485P-X Product Type : Multifunction Power & Energy Meter Accuracy Class : Revenue Grade Voltage Range : 69–347 V L-N, 600 V max L-L (CAT III) Current Range : 0.001 to 2 A Frequency : 60 Hz Power Supply : 90–265 V AC, 50/60 Hz 100–370 V DC Power Consumption : 5 VA CT / PT Inputs : 2 A, 1 A Voltage Input Accuracy : 0.2% Communication : RS-485 Display : Front-panel digital display Condition : NEW Quantity : 1 Year of Manufacture : n/a