BALDOR FPH2A15TR‑RN23 Flex+Drive Servo Drive USED
Availability:
2 in stock
BRAND: BALDOR MODEL: FPH2A15TR-RN23 CONDITION: used
SKU: IGAM1350133 Weight: 4 lbs Shipping Calculated at Checkout
2 in stock
Overview
Specification Table
Manufacturer: Baldor Series: Flex+Drive Model: FPH2A15TR-RN23 Condition: USED YOM: n/a Device Type: AC Servo Drive / Servo Amplifier Input Voltage: AC 230 V Input Frequency: 50 / 60 Hz Phase: Three Phase Output Rating: 15 A AC, 0–250 V Mounting: Panel Mount Country of Origin: United Kingdom