ALLEN BRADLEY 280E-FN-10-C ARMORSTART STARTER USED
Availability:
1 in stock
BRAND: ALLEN BRADLEY MODEL: 280E-FN-10-C CONDITION: used
SKU: IGAM1020173 Weight: 32 lbs Shipping Calculated at Checkout
1 in stock
Overview
This listing is for a USED ALLEN BRADLEY 280E-FN-10-C.
See photos for details.
Part No: 280E-FN-10-C
Type: ArmorStart Distributed Motor Controller
Condition: USED
Operational Voltage: 200–480V AC
Control Voltage: 24V DC
Rated Current: 10 A